Gizlilik Politikası
Mesa Elektronik - Suat Kaan www.mesadepo.com sitesini kullanan tüm kullanıcıların gizliliğini korur ve buna saygı gösterir. Buna bağlı olarak, sizinle ilgili bilgi içeren herhangi birşey, bu gizlilik politikasında açıklandığı gibi, sizin izniniz olmadan ya da yasal bir yaptırım olmadığı sürece üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır.

www.mesadepo.com Gizlilik Politikası Neleri Kapsar?
• Bu gizlilik politikası www.mesadepo.com URL’si ile başlayan tüm sitelerde geçerlidir.
• Herhangi bir sitede www.mesadepo.com logosunu görmeniz bu güvenlik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamına gelmez. URL’yi kontrol etmeniz ve gerçekten www.mesadepo.com'a ait bir sayfa olduğundan emin olmanız gerekir. Zira logomuzu izinsiz ve kötü niyetle kullanmak isteyen kişiler olabilir. Böyle durumlarda lütfen bizimle iletişim kurarak durumu bildiriniz. 
www.mesadepo.com'a verdiğiniz bilgiler (üyelik bilgileri, email, fatura adresi, teslimat adresi vs.) yasal yaptırım gerektiren durumlar dışında üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
www.mesadepo.com da bir ürün satın alırken kullandığınız kredi kartı bilgileriniz, herhangi bir sayfada girilen bütün bilgiler, tarayacınızın(Browser) alt kısmında küçük anahtar ile simgelenen güvenlik ağı ile şifrelenerek sistemlerimize aktarılmakta ve bu sayede dışarıdan bu bilgilerin alınması, okunması ya da kullanılması mümkün olmamaktadır. Şifrelenerek sistemlerimize aktarılan bu bilgiler arasında yer alan kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, kart tipi ve CVV2 güvenlik numarası kesinlikle şirket personeli tarafından görülememektedir. Ayrıca bu kredi kart numaraları www.mesadepo.com tarafından saklanmamaktadır.

www.mesadepo.com Hangi Kişisel Bilgilerinizi Saklar?
• Sitemizi ziyaret için herhangi bir kişisel bilginizi bize vermek zorunda değilsiniz. Ama siteden alışveriş yapabilmek için üye olmanız veya anonim olarak alışveriş yapabilmek için bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.
www.mesadepo.com kullanıcıların kişisel bilgilerini üç temel amaç için saklar: belirli hizmetlerde isteklerinizi yerine getirmek, karşınıza gelecek olan sitede isteğinize göre içerik sağlamak, dilediğiniz ürünlerden ve hizmetlerden haberdar edilmenizi sağlamak.

Kişisel bilgilerin güvenliği:
•  www.mesadepo.com vermiş olduğunuz tüm kişisel kimlik bilgilerinizi gizli tutar. Ancak yaptığınız alışverişlerde ürünü satın aldığınızda, ürünü teslim edebilmek için adınızı ve adresinizi bildirmeniz zorunludur. Bu iki bilgi ürünün size ulaşması aşamasında lojistik firmasına verilir. Kredi Kartı bilgileriniz sadece bankaya onay için gelir.
•  www.mesadepo.com hakkınızdaki kişisel bilgileri ancak, mahkeme kararı gibi bir yasal yaptırım sonucu yetkili kurumlara vererek üçüncü şahıslarla paylaşır.

Site Güvenliği
www.mesadepo.com internet üzerinden alışverişin yaygınlaşmasını amaçlamaktadır. Bu amacın gerçekleşmesinin önündeki en önemli engellerinden biri zamanında tedarik bir diğeri ise internet kullanıcılarının web sitelerinden yapılan alışverişi güvenli bulmamasıdır. Biz bu güveni tesis etmek için, bütün e-ticaret sitelerinde olduğu gibi, sitemizden gerçekleştireceğiniz siparişlerin güvenli sayfalardan yapılmasını sağlıyoruz. Bütün sipariş aşamaları tamamen 256 Bit SSL güvenliği altındaki sayfalardan gerçekleştirilmektedir. Sipariş aşamalarına geçtiğinizde adres bölümünün "https://" ile başladığını göreceksiniz. Bu yaptığınız işlemin tamamen güvenli bir ortamda gerçekleştirildiğini gösterir. Üçüncü kişiler kredi kartı bilgilerinize ulaşamaz.
Sanal POS'larımızdan geçecek olan kredi kartı bilgileriniz SSL denilen 256 bit kodlama yöntemiyle şifrelenmektedir. Bu yazılım, uluslararası güvence altındadır.

3D Secure Nedir ?
İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla VisaMastercard ve American Express tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek size özel cep telefonuna gönderilen geçici şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile cep telefonunuza gelen geçici şifreyi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Ayrıca American Express kredi kartları da "SafeKey" olarak adlandırılan 3D doğrulama yapısını desteklemektedir. Bu sistemi aktive etmek için bankanıza ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir. "Verified by Visa""MasterCard SecureCode" ve "American Express SafeKey" logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler VisaMasterCard ve American Express güvencesi altındadır.               

3D Secure Neden Güvenlidir?
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği cep telefonuna iletilen geçici ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

3D Secure Nasıl İşler?
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Bazı internet tarayıcıları(browser google chrome vb.) bu pop-up penceresinin açılmasını engeller bu durumda adres çubuğunun en sağ kısmından bu açılır pencereye(pop-up ekran) izin verilip yine aynı yerdeki bankanın kendi sanal pos linkine tıklanması gerekebilir. Kart sahibi cep telefonuna gelen geçici şifreyi girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Kredi kartı bilgileri kaydediliyor mu?
Sipariş aşamalarında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda tutulmamaktadır. Yapılan işlemin mağazalardan yaptığınız işlemle arasında hiçbir fark yoktur. Biz kart numaranızın sadece ilk 4 ve son 4 rakamını görürüz. Bu kayıtlar da bize bankamız tarafından sağlanmaktadır.